Moda

Tematyczna witryna internetowa!

Posted by admin On December - 15 - 2018 Comments Off on Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zaburzenia rozwoju – to aktualnie ogromny problem. Duża liczba dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Powodów może być cała masa. Profesjonaliści nie potrafią wskazać jednoznacznie. Jedno jest pewne: takie dzieci potrzebują terapii. Wielkie znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – plusy
Rodzice, gdy słyszą o problemach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie początkowy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania właściwej terapii. Wysiłek rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej twórcą jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat pracowała z dziećmi mającymi problem ze słuchem – na tym fundamencie rozwinęła zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców z chęcią z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej celem jest przejście dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje automatycznie w przypadku dziecka zdrowego. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność czytania. Z tego powodu dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci łatwiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, kiedy są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest bardzo wymagający, dlatego, że dziecko nie chce słuchać.
Następna faza to wykorzystywanie przeróżnych pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: analizę wzrokową, pamięć sekwencyjną, szeregowanie, logiczne myślenie, nazywanie emocji a także mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, zabawki, karty i inne.

Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Należy ją dokładnie, żeby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

admin

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Comments are closed.